Sodyba lietuviams visada buvo brangi – ten užaugo mūsų tėvai, seneliai, proseneliai. Todėl giliai išlikęs ir genetinis kodas, ilgainiui daugumą pakviečiantis sugrįžti į gamtą ir atrasti joje ramybę, save, naujas galimybes. Kas dabar perka sodybas ir kodėl? Kaip jas renkasi? Norėdami sužinoti daugiau apie XXI amžiaus sodybos pirkėją, kalbiname nekilnojamuoju turtu prekiaujančios individualios įmonės „Namudė“ savininką Alvydą Boguševičių.

Kokios dabartinės sodybų pirkimo tendencijos?

Rinka stabilizavosi, mūsų pirkėjas žino, kokios sodybos nori. Perkaitimas vyko pandemijos metu, daug kas pasitikrino sodybos privalumus. Galima įžvelgti, kad šiuo metu, karo emocijų aplinkoje, vėl auga kokybiškos sodybos poreikis.

  Kokio amžiaus žmonės renkasi sodybas?

Įvairaus amžiaus. Susiduriame su plataus diapazono socialinio, profesinio profilio interesantais, skirtingo amžiaus grupėmis. Pirkėjai sodybas renkasi įvairiai – nuo vietos savo hobiui realizuoti, erdvės poilsiui iki sodybos-namų gyvenimui.

Kokie pagrindiniai keliami reikalavimai sodybai?

Geografinė vieta, nutolimas nuo pastovios gyvenamosios vietos, sodybos kokybė, pritaikomumas prie individualių pomėgių.

Į ką turėtų atkreipti dėmesį, besirenkantys sodybvietę namo statybai?

Įsivertinti sklypo kokybę (vietą, kainą, dydį, galimybes) ir konkrečiai tam žmogui aktualius kriterijus. Kadangi kiekvienas klientas individualus, skirtingi ir poreikiai.

Kokie perkančiųjų lūkesčiai?

 Dažnas pirkėjas turi perteklinius lūkesčius – nori įsigyti kokybišką turtą už pusę rinkos kainos.

Kokias paslaugas siūlote?

 Turime daugiau kaip 30 metų patirtį, savo kraštą pažįstame kaip artimiausią šeimos narį, tad pasiūlysime tinkamiausią vietą ilsėtis, gyventi ir kurti. Atstovaujame pardavimo procese, teikiame skubaus pirkimo paslaugą, konsultuojame įvairiais klausimais, susijusiais su nekilnojamojo turto pirkimu ar pardavimu.

 Kuo išskirtinis nekilnojamasis turtas svetainėje namude.lt?

Mūsų svetainė orientuota į Rytų Aukštaitijos nekilnojamojo turto pateikimą. Tai – ežeringiausia, miškingiausia, ekologiškiausia Lietuvos teritorija (Molėtų r., Švenčionių r., Ignalinos r., Zarasų r., Anykščių r., Utenos r.).

Kaip atsirenkate sodybas?

Sodybos pačios mus pasirenka. Dažniausiai – tai pajautimas, kad sodyboje tvyro gera aura.

Koks vidutinis sodybos pardavimo laikas?

 Vidutiniškai – nuo pusės iki vienerių metų

Straipsnis “Mano Sodyba” 2024-02 (126 tiražas)