Psichologija yra toks mokslas, kurį tarsi ir visi išmano, bet tiksliai negali pasakyti, kas tai yra. Apsistokim ties tuo, kad turime tam tikrą patirties ir įvaizdžių bagažą bei savitą mąstymo būdą. Sudėjus šiuos tris komponentus, galime orientuotis, ko tikimės iš sodybos, o  iš kitos pusės –  pagal šį norą suprasime ir tai, kas mes esame. Jei ieškote nekilnojamojo turto, trumpai peržvelkim sodybų variantus, kad nemanytume, jog planuojama įsigyti sodyba apsiriboja tik pinigų suma, kurią nusprendžiate išleisti pirkiniui. Prieš perkant reikia suprasti kelis paprastus dalykus:

1.     Idealių sodybų nėra. Visos turi trūkumų.

2.     Nesirinkite sodybos pagal savo socialinį statusą.

3.     Vadovautis reikėtų tuo, kas yra, o ne tuo, ką susikūrėte savo vaizduotėje.

Sodyba prie ežero. Be abejo, tai prestižiškiausia poilsiui skirta vieta, tradiciškai pristatoma kaip poilsio etalonas. Tačiau jeigu jūs nemėgstate vandens, nesate užkietėjęs žvejys,  ežeras kieme nebus didelis privalumas. Rojus tokiose sodybose išties yra tiems, kurie mėgsta vandenį ir be jo negali. Vanduo yra viena iš tų gamtos stichijų, kuri raminamai veikia. Todėl pasirinkimas įsigyti tokią sodybą bus suprantamas daugumai jūsų pažįstamų ir giminaičių.

Sodyba ant kalno. Erdvė, jos pojūtis – tokios sodybos privalumas. Aukštaitija yra vienas iš nedaugelio Lietuvos regionų, kur žmogus gali rasti tokių vietų. Gamtos panorama, saulėtekiai – tokie pat privalumai kaip ir gyvenant prie ežero.  Be kitų privalumų, šios sodybos pasižymi retai pabrėžiama savybe – vasarą jose žymiai mažiau vabzdžių.

Sodyba atvirame lauke. Tokią sodybą rinktis geriausiai tiems, kurie nekelia pasauliui didelių reikalavimų, priima gyvenimą nesudėtingai. Atviras laukas turi beveik tą patį efektą, kaip ir namas ant kalno – jūsų akys visada turės ką veikti.

Sodyba miške. Tokios vietos būtinos tiems, kurie nori tylos. Miškas gerai apsaugo nuo garso, todėl galėsite mėgautis ramybe ir privatumu. Maža tikimybė, kad sulauksite atsitiktinių svečių (nuo grybautojų geriausia slėptis miestų centruose, čia jų būna rečiausiai).  Taigi, miške jūsų išorinis ir vidinis pasaulis nepatirs civilizacijos agresijos.

Sodyba vienkiemyje. Iš esmės, jei sodyba nėra miestelyje, ji jau yra vienkiemyje, tik priklauso nuo atskirties lygo – kaimynas už 100 metrų ar už kilometro. Bet kokiu atveju, siekiantiems privatumo savo kieme reikia atsiminti, kad jo užtenka, jei net kaimynas yra kitoje kelio pusėje. Jei jums reikalingi žmonės, nesiveržkite kažkur toli nuo jų.

Plyno lauko investicija. Tai vieta, kur galima realizuoti tai, apie ką svajojote. Jei pirkdami konkretų nekilnojamąjį turtą jį įsigyjate jau su visais pliusais ir minusais, tai šiuo atveju viskas priklausys tik nuo jūsų pačių. Tokį sprendimą renkasi savarankiški ir turintys savo vizijas žmonės. Ir tai suprantama – kai kada pastatyti naują pastatą atsieina beveik tiek pat, kiek suremontuoti jau esamus.

Namas gyvenvietėje. Jeigu esate atsargus ir nemėgstate rizikuoti, namas gyvenvietėje yra jums. Visada yra šalia žmonių, vaistinė, parduotuvė, asfaltas ir kiti civilizacijos privalumai. Be to, paprastai sodybos sklypas turi griežtas formas ir aiškias ribas. Tai irgi gera išeitis tiems, kurie nelinkę persidirbti, bet nori turėti vietą, kur galima ištrūkti.

Žodžiu, galima būtų išvardinti dar keletą variantų, tačiau atsiminkite, kad sprendimai yra jūsų viduje. Nepykite ant sodybos, jei jums negraži. Tiesiog ji netinka jums pagal būdą ir jūsų mąstymą. Geriau išsiaiškinkite, ko norite, bet nesilaikykite aklai įsikibę savo vizijos. Atsiminkite, kad net Konstitucinis teismas ima ir interpretuoja kokį nors įstatymą visai „ne pagal raidę“.

„Namudės“ žmonės, kurie jau ne vienerius metus prekiauja nekilnojamuoju turtu, nors ir nėra psichologai, padės jums išsiaiškinti, ko jūs norite. Nebijokite mums paskambinti. Mielai padėsime.

Iki susitikimo Aukštaitijoje.