Svajonės ir žirklės

Neįprastai anksti pasibaigusi žiema sujudino ne tik gamtą, bet ir žmonės. Kaip paukščiai puola sukti lizdus, taip ir žmonės pavasarį ima dairytis vietos, kur jo šeimai būtų maloniausiai įsitaisyti. Nekilnojamojo turto agentūra „Namudė“ įsitikinusi, kad jei planuojate sukti lizdą, tai atvažiuokite į Aukštaitiją, kur tyri ežerai, išlakūs miškai ir malonūs žmonės…

Gailestis dėl to, kas neišsipildo

Apie kreditines bankų korteles yra posakis, kad jos turi tokią savybę, jog jose niekada nebūna pakankamai pinigų. Gyvendami imame suprasti, kad nebus laiko, kai kreditinėse kortelėse ar banko sąskaitose bus pakankamai pinigų įgyvendinti savo svajonėms. Būtent svajonėms. Ar žinote, kad pagal atliktas apklausas, daugelis prie mirties esančių žmonių gailisi dviejų dalykų – neleidau sau gyventi taip, kaip noriu, ir neišdrįsau įgyvendinti to, apie ką svajojau?

Turėti savo būstą, turėti sklypą, sodybą pamiškėje ar paežerėje, prisipažinkim, daugelio svajonė. Kas gi mus stabdo. Turbūt pagrindinis faktorius yra pinigai….

Dažnas žmogus mėgsta žiūrėti į tekantį vandenį, tame yra kažkokia magija, bet lygiai taip pat ir finansiniai srautai turi savo tėkmę. O tam, kad svajones įgyvendintume, dažniausiai turime plaukti ne pasroviui, bet prieš srovę.

Kaip nebūti sukarpytiems žirklių

Kai trūksta pinigų, jų trūksta visiems. Tuo metu paprastai didesnį asortimentą siūlo nekilnojamojo turto rinka. O ir pats turtas  būna kiek pigesnis. Kas ieškojo sau kokio nekilnojamojo turto objekto, gerai žino, kad buvo ne vienas momentas, kai buvo galima sėkmingai jį įsigyti, bet pritrūko įžvalgumo.

Kitas momentas, kai finansiniai srautai šalyje ar regione prasiveržia ir pinigų ima cirkuliuoti pakankamai daug, Tik šok į tokią finansinę upę. Tačiau tuo metu mažėja pasiūla, o pats turtas ima brangti. Finalas būna toks pats – svajonės neišsipildė, nes  pinigų joms įgyvendinti vėl nepakako. Mūsų svajones negailestingai sukarpo pasiūlos-paklausos žirklės.

Todėl geriausias laikas pirkti yra tada, kai nori ir nedvejoji siekti to, ko trokšti. Pamažu šiuos dėsnius įsisavina ir Lietuvos gyventojai, kurie po krizės įgijo daugiau patirties ir atsargumo. Štai „Swedbank“ duomenimis, būstui įsigyti Lietuvos gyventojai 2013 metais šalies bankuose pasiskolino daugiau nei 2 milijardus litų – 34 proc. daugiau nei 2012 m.

Pernai šalies gyventojai būstui vidutiniškai skolinosi maždaug 155 tūkst. litų, o 2008 m. Lietuvos gyventojai būstui vidutiniškai skolinosi 170 tūkst. litų. Taigi, galime sakyti, kad finansinė upė jau pralaužė ledus.

Startas yra dabar

Šie bankininkų duomenys  rodo, kad žmonės vis optimistiškiau vertina savo  pajamų stabilumą ir visos šalies ekonomikos situaciją. Sakykim, per pirmuosius trejus 2013 m. ketvirčius 22 proc. išaugo būsto sandorių skaičius, tai signalizuoja apie akivaizdų Lietuvos gyventojų sąmonės lūžį – gyventojai nebesitiki nekilnojamo turto pigimo ir priima sprendimą įsigyti nekilnojamąjį turtą.

Aukštaitija nėra išimtis – vienas finansinis ciklas jau faktiškai pasibaigęs, parduodamų objektų yra pakankamai, o kainos dar nekopia į viršų. Nekilnojamojo turto agentūra „Namudė“ stebi ir analizuoja turto vertės kitimą ir žmonių nuotaikas. Kompetetingi vadybininkai ir ilgametis įdirbis šioje srityje leidžia agentūros „Namudė“ klientams parinkti geriausius ir juos tenkinančius variantus.  

Ir pabaigai, netikėkite posakiu “viskas brangs“, nes viskas jau dabar brangsta, todėl ryškitės įgyvendinti savo svajones, o mes jums padėsime. .

-NAMUDĖ