“Pagal rūbą sutinka, pagal protą – palydi”, – sako viena patarlė. Tiesos tame yra. Beje, ji galioja ir nekilnojamojo turto srityje

Kaip pagerinti vaizdą

Susiruošusiems parduoti savo turtą ne pro šalį pamąstyti apie tai, kad jų turtas pirmiausiai įvertinamas vizualiai. Nekalbėsime dabar apie gamtą. Juk ežero nenusipieši savo kieme, jeigu jo ten nebuvo. Bet keletą patarimų, kaip pagerinti turto išvaizdą, galime duoti.

1. Tvarka. Siūlytume skirti laiko ir dėmesio šiam dalykui. Sutvarkyti, aprinkti valdoje besimėtančius daiktus daug investicijų nereikia, tačiau vaizdą pagerina smarkiai. Jeigu paveldėjote sodybą, nepatingėkite išvežti nereikalingų daiktų. Šis paprastas dalykas vizualiai padidina patalpų erdvę, taigi, tikrai nepralaimėsite. Prigrūstos senų baldų patalpos neatrodo patraukliai.

2. Apšvietimas. Pasistenkite, kad į elektros lizdus būtų įsuktos reikiamo stiprumo lemputės. Prieblandą mėgsta tik įsimylėjėliai, o likę žmonės mieliau apžiūri pirkinį aiškioje šviesoje

3. Šiukšlės. Pirmiausia turėtume suprasti, kad tik rafinuoto skonio žmonėms gali patikti šiukšlynas. Deja, jų Lietuvoje nėra daug. Todėl net keletas besimėtančių popierių aplink pastatą gali pakenkti labiau, negu įsivaizduojate.

4. Kvapas. Atstumiantis patalpų kvapas pirkėjų neprivilios, nes jie – ne musės. Reiktų pasistengti reguliariai vėdinti patalpas. Jei nėra galimybės nuolat būti, reiktų palikti atvirą plyšį ar kokį langelį nesandariai uždaryti, kad oras galėtų nevaržomas atlikti savo darbą pašalinant nemalonius patalpų kvapus.

5.Spalva. Perdažyti nusilupusius dažus irgi daug nekainuoja, o vaizdas iš esmės pasikeičia. Be to, ko neatliko oras, tą puikiausiai padaro perdažymas. Dažų plėvelė “užrakina” nemalonius patalpų kvapus. Tiesa, jeigu nusipirkote kibirą dažų, patariame neįsivaizduoti, kad esate Čiurlionis, nes kartais dažais galima pakenkti. Nereikėtų uždažyti natūralių rąstų arba natūralių dailylenčių.

6. Keliukas. Patartina susitvarkyti įvažiavimą į valdą ar kiemą. Koks pirkėjas norės gilintis į turto privalumus, jei eidamas į kiemą prisems batus ir išsipurvins?.

7. Medžiai. Dalis žmonių kažkodėl mano, kad krūmus ir medžius reikia sodinti kuo arčiau namo. Jei turite pakankamai laiko, nepatingėkite aplink namą ir kiemą pašalinti nereikalingus, menkaverčius krumokšnius. Pamatysite, kad atsivėrusi erdvė patiks ir jums, ir jūsų galimiems pirkėjams.

Ar daryti rimtą remontą

Yra visokių teorijų, viena iš jų teigia, kad suremontuotą butą galima parduoti brangiau. Nemažai lietuvių prieš parduodami butą ar namą suremontuoja ir tikisi parduoti gerokai brangiau.

Tačiau dažnai pirkėjas tokių pastangų neįvertina, nes didžioji dalis naujakūrių būstą atnaujina pagal savo skonį. Nekilnojamojo turto ekspertai pataria prieš parduodant butą neinvestuoti daug lėšų į jo remontą ir parduoti jį tokį, koks yra.

Bet jeigu remontą darote, gerai paskaičiuokite, nes reikėtų name gyventi tam tikrą laiką, kad atsipirktų remonto išlaidos. Vis dėlto, jei būstas yra parduodamas, pirkėjai tikisi, kad nekilnojamasis turtas nebus sukiužęs ir nereikės visko daryti iš pagrindų.

Tačiau būstas nebus perkamas net ir su geriausiu remontu, jei jo kaina bus žymiai aukštesnė nei kaimyninių.Todėl, jei turite abejonių šiuo klausimu, kreipitės į „Namudę“, kuri turi didelę patirtį, ir mūsų vadybininkai jums patars ir padės išrinkti optimaliausią variantą.

Na, bet kokiu atveju – tvarka ir švara dar niekam nepamaišė. Gero pavasario.