Perkant sodybą ar žemės sklypą reikia žinoti, kokia bus objekto paskirtis. Poilsis, agroturizmas, agrarinė veikla, laisvalaikio pomėgis, aktyvus sportas, o gal – meditacija?

Tikrojo poilsio sodyba paprastai yra eksploatuojama savaitgaliais ar atostogų metu. Kiekvienas šeimos narys čia atvyksta pailsėti nuo miesto rūpesčių. Čia daroma viskas, kas tik patinka.

Sodyba, skirta agroturizmo verslui plėtoti, turi atitikti savininko planus bei idėjas. Vien standartinės paežerės nepakanka. Jei sodybos paskirtis agrarinė, tai šeima kartu tvarko savo ūkį, augina daržoves ir dirba kitus ūkio darbus. Žinoma, ne tiek dėl naudos, kiek dėl malonumo.
Sodyba, skirta pomėgiui, padeda išreikšti save konkrečioje srityje – gėlininkystėje, sodininkystėje, žvejyboje, medžioklėje ir t. t.

Sodyba, naudojama aktyviam sportui, paprastai būna pritaikyta tam tikrai sporto šakai. Arti esantis vandens kelias, reljefo kalvotumas ar lygumas – visa tai kuriama bendromis pajėgomis siekiant gerai sportuoti, išlieti susikaupusias emocijas ar pasijusti laisviau. Galbūt net sugrįžti į prabėgusią vaikystę ar jaunystę.

Vis dažniau sutinkame klientų, kurie sodybą renkasi meditacijai, maldai, susikaupimui. Paprastai tokie žmonės ieško ramios, jaukios vietelės, toliau nuo populiariųjų turizmo centrų, kuriuose gausus poilsiautojų būrys. Sąlytis su gamta padeda susimąstyti apie gilesnius dvasinius dalykus.