Neabejojama, kad vasaros poilsis šiemet bus kitoks, keičiasi ir žmonių prioritetai. Nekilnojamojo turto agentūros „Namudė“ savininkas Alvydas Boguševičius sako juntantis pokyčius. Kaimo vietovėse esančios sodybos, užsidarius galimybei atostogauti vykti į užsienį, tampa vis patrauklesnės.

„Namudė“ nekilnojamuoju turtu prekiauja Aukštaitijoje. Turi objektų ir Anykščių rajone. Paklaustas, kokias tendencijas pastebi, A.Boguševičius (asmeninio albumo nuotrauka) teigia, kad koronaviruso epidemija pakeitė žmonių požiūrį į laisvalaikį ir į patį gyvenimą. „Pastebimas susidomėjimas sodybomis. Įsijungė, kaip aš sakau, išgyvenimo instinktas. Šiuo metu perka tie, kurie turi laisvų pinigų arba keletą metų ieškojo, ką įsigyti, dabar atidėtų pirkinių metas“, – sakė A.Boguševičius. Pasak jo, yra ir dar viena pirkėjų grupė – tai žmonės, grįžę iš užsienio, bet nenorintys gyventi mieste. „Paprastai tie žmonės perka namus ar sodybas maždaug 15-os kilometrų spinduliu nuo miesto, kad galėtų vaikus atvežti į mokyklą, kuria kažkokį pagalbinį ūkį ir gyvena“, – kalbėjo A. Boguševičius.

Tiesa, Aukštaitijos miestuose, pasak A.Boguševičiaus, išlieka stabilus butų poreikis. „Gyventojai kraustosi paskui daktarą – butus perka arba pagyvenę žmonės, kurie keliasi iš kaimo, arba tie, kurie yra kilę iš regiono ir grįžta iš didmiesčių. „Manau, čia visai gerai, juk Utenoje dviejų kambarių šildymas kainuoja 30 eurų, pigu“, – apie persikraustymo tendencijas kalba A. Boguševičius. Besikeliantys iš kaimo vietovių miestuose, pasak jo, pirmiausiai ieško saugumo, garantuotų patarnavimų ir to, kad netoli gydymo įstaigos.

Jo manymu, rudeniop į nekilnojamojo turto paieškas Aukštaitijoje įsijungs dar viena grupė žmonių, kurie norės keisti gyvenimo būdą. „Kažkam restoranas bankrutuos, kažkas neteks darbo“, – apie tai, kad naujieji pirkėjai ieškos ne tik būsto poilsiui, mano A. Boguševičius.


Linas BITVINSKAS

Straipsnio nuoroda: