GRAŽIAI ĮRENGTA AUTENTIŠKA KAIMO SODYBA SU NET 230 M SMĖLĖTOS SARTŲ EŽERO PAKRANTĖS ZARASŲ R., GIPĖNŲ K., A. VIENAŽINDŽIO G. 6.

240 000 

Parduodama gražiai įrengta autentiška kaimo sodyba su net 230 m smėlėtos Sartų ežero pakrantės Zarasų r., Gipėnų k., A. Vienažindžio g. 6. Sodyba ypatinga ne tik nuostabia gamtine aplinka, tačiau ir istoriniu – kultūriniu paveldu, kadangi joje įsteigtas poeto Antano Vienažindžio memorialinis muziejus. Muziejuje pristatoma poeto gyvenimo ir kūrybos istorija,  nuotraukos, dokumentai, asmeniniai daiktai, buitinė aplinka. Muziejaus idėją taip pat galima plėtoti sukuriant įdomių edukacinių veiklų, rašant projektus ir pritraukiant papildomų lėšų. Sodybos kompleksą sudaro erdvus aukštaitiškas dviejų galų gyvenamasis namas, kurio bendras plotas 157 kv. m., ūkio pastatai ir pirtys ant ežero kranto. Pusė namo pilnai renovuota 2010 m: viduje pakeistos grindys ir langai, paaukštintos lubos, išlygintos sienos. Viduje yra virtuvė, erdvi svetainė su židiniu ir valgomuoju, miegamieji kambariai, dušo ir tualeto patalpa kartu. Antrame aukšte, į kurį veda patogūs laiptai, įrengtos papildomos maždaug 40 kv. m patalpos svečiams. Gražiai ir skoningai įrengtas sodybos interjeras.   Sodybą šildo krosnis ir židinys su ortakiais, įrengtas vandens gręžinys su filtravimo sistema, biologinės nuotekos, trifazė elektra. Kitoje namo dalyje galima įsirengti analogiškas patalpas. Labai patogu sodybą įsigyti ir naudoti dviems šeimoms, kadangi yra atskiri įėjimai, vonios ir tualeto patalpos ir kanalizacijos. Sodyba taip pat puikiai tiks norintiems vystyti pelningą kaimo turizmo verslą, kadangi 4,70 ha sodybos sklypui priklauso net 230 m puikios Sartų ežero pakrantės.

Kategorija: Produkto kodas: 1290

Aprašymas

Ežero pakrantė smėlėta, lėtai gilėjanti, tad puikiai tiks vandens pramogoms ir maudynėms su vaikais. Sartų ežeras – ketvirtas pagal plotą Lietuvos ežeras, garsėjantis savo raižyta kranto linija, labai žuvingas, pakrantės apsuptos miškų. Pakrantėje yra 2 atskiri lieptai, įrengta ne viena vieta pasisėdėjimui ir kubilui, kelios laužavietės. Pakrantėje stovi pirtys: sena dūminė pirtis maždaug 10 kv. m su pristatyta terasa ir papildomomis vietomis miegojimui pastogėje, o naujoji pirtis 70 kv. m, statyta prieš 20 metų, vieno aukšto su pastoge ir terasa. Pirmame aukšte įrengta pirtis, dušas, svetainė su krosnele, o mansardoje – užtektinai vietos svečių nakvynei. Šalia įrengta pavėsinė su akmeniniu lauko židiniu ir lauko virtuve smagiems vakaro pasisėdėjimams. Gražiai sutvarkyta ir kelis dešimtmečius gražinta sodybos teritorija, perimetru aplink pirties teritoriją stiebiasi gražios pušys, yra tinklinio aikštelė. Su minimaliomis investicijomis šią vietą iš karto galima pradėti naudoti kaimo turizmui. Sodyboje dar yra keli tvirti ūkio pastatai, klėtelė – muziejus bei geras akmeninis lauko rūsys. Sodyba įsikūrusi nedideliame gatviniame kaime (kaimynai atokiau ir jų nesimato), iš visų pusių supama laukų ir pavienių miškeliai, todėl galima mėgautis nedrumsčiama ramybe. Iki sodybos geras, žiemą valomas privažiavimas. Čia pat už km Dusetų miestelis, kuriame yra kelios parduotuvės, medicinos punktas, mokykla, biblioteka, viešojo susisiekimo stotelė. Iki Vilniaus geru asfaltuotu keliu – 138 km, iki Utenos – 43 km. Puiki išskirtinė sodyba, pritaikoma įvairioms verslo idėjoms ir jūsų ramiam poilsiui šalia puikaus Sartų ežero.

 

Sodybos koordinatės:

Google maps   55.792236, 25.833804

Maps.lt   614999, 6185716  (LKS)

Papildoma informacija

Rajonas

Ypatumai

Prie vandens