Straipsniai

Po mirties parduodama išskirtinė Vytauto Šerėno sodyba: trys namai ir pirtis pušyne vadinami Aukštaitijos deimantu

Po mirties parduodama išskirtinė Vytauto Šerėno sodyba: trys namai ir pirtis pušyne vadinami Aukštaitijos deimantu

„Parduodama svajonių sodyba, Aukštaitijos deimantas, vienkiemis su trimis namais ir pirtimi Juodynėlio viensėdyje, Labanoro regioninio parko pušyne“, – taip apibūdinama ilgus metus puoselėta ir tarsi antrais namais a.a. Vytautui Šerėnui bei jo šeimai tapusi sodyba. Tikru gamtos lobiu vadinamą vietą kasmet aplanko ramybės ištroškę poilsiautojai, dabar ji ieško naujų šeimininkų.

Kaip nurodoma skelbime, etnografinio stiliaus sodyba, esanti Švenčionių rajone, Luknelės ir Juodynėlio upelių santakoje, yra įrengta su visais šiuolaikiniais patogumais.

Sodyboje yra trys gyvenamieji namai su erdviomis svetainėmis, židiniais, virtuvėmis, jaukiais miegamaisiais kambariais, tualetais su šildomomis grindimis, dušais.

Prie kiekvieno pastato yra terasa ir laužavietė su lauko baldais.

Pirmas ir antras gyvenamieji namai baigti rekonstruoti 2003 m. Bendras pirmo namo plotas – 154.29 kv. m., antro namo – 96.94 kv. m. Trečias namas baigtas rekonstruoti 2008 m. ir jo bendras plotas – 62.67 kv. m.

Stogai visų trijų namų dengti gontais (skiedromis). Ant dviejų namų stogų įrengtos saulės baterijos.

Skelbime taip pat nurodoma, kad sienos pastatytos seniausiu ir brangiausiu būdu – rankomis nužievintais rąstais. Kai kurių jų ilgis siekia net 14 metrų.

Sodybą ir jos teritoriją puošia kalvio rankų metalo dirbiniai: durų rankenos, vyriai, apkaustai, šviestuvai, dekoratyviniai elementai ir t.t.

Nekilnojamo turto objektas parduodamas su baldais ir buitine technika. Sodyboje yra belaidis internetas. Galima ne tik ilsėtis, bet ir rengti seminarus, konferencijas.

Taip pat yra ūkinis pastatas su poilsio patalpomis 2008 m. statybos (bendras plotas – 76.79 kv. m.), lauko virtuvė 2008 m. statybos (užstatymo plotas – 31 kv. m.) ir nauja pirtis su dengta terasa 2017 m. statybos (užstatymo plotas – 35 kv. m.) su lauko baseinu.

Dar yra šulinys, didelis šiltnamis, sodas ir daržas. Visa teritorija sutvarkyta ir prižiūrėta. Prie pastatų veda natūralaus skaldyto akmens takai. Įrengtas 15 ąžuolinių skulptūrų parkas ir krepšinio, futbolo, vaikų žaidimo aikštelės. Prie Siaurio ežero (apie 1 km) įrengtas naujas lieptas pasimaudyti ir pažvejoti.

Skelbiama, kad vieta įrengta pagal Aukštaitijos tradicijas ir yra skirta tiems, kurie nori praleisti laiką gamtoje, neatsisakant šiuolaikinių patogumų.

Pradinė sodybos pardavimo kaina – 295 000 eurų.

Delfi susisiekus su skelbime nurodytu kontaktu, pašnekovas neslėpė, kad parduodama sodyba – tikras gamtos perlas, o visa naudinga informacija jau yra nurodyta skelbime.

„Tai – sentimentali vieta, – patikino nekilnojamo turto agentūros darbuotojas. – Deimantinė sodyba, tikras perliukas. Architektūra – unikali, pasitelkta speciali technika, pavyzdžiui, namo sienos sudarytos iš viso ilgio rąstų. Tai tikra retenybė.“

„Šalia yra geras miškas, pušynas. Yra ežeras su privačiu lieptu. Beje, sodybų poreikis pastaruoju metu ženkliai šovė į viršų. <...> Jei norisi ramios vietos, paukščiukų čiulbėjimo – ši sodyba yra būtent tokia“, – pridūrė pašnekovas ir pasidalino savo kolegos, konkrečiai dirbančio su minima sodyba, kontaktu.

Tiesa, daugžodžiauti kitas nekilnojamo turto įmonės atstovas nebuvo linkęs, bet taip pat sutiko, kad gerbiamo V. Šerėno sodyba – stebuklinga vieta.

„Mačiau, kad Haroldas Mackevičius gražiai ir maloniai atsiliepė, jis taip pat pasidalijo šiuo skelbimu. Esu įsitikinęs, kad atsiras žmonių, kam tai bus aktualu, tik tokiam išskirtiniam daiktui reikia laiko“, – pastebėjo jis.

https://m.delfi.lt/veidai/zmones/article.php?id=84848363&fbclid=IwAR1rG90d4z-nwLW3mguR5IC3KpnyY8B6JBcp3jxXjKMSVygL2V7GtwjEanw

Straipsniai

Pasaulio pamatęs jaunimas keičia sodybų pasirinkimo madas: nori patogumo, o ne hektarų

Vieni paieškoję laimės svetur, kiti – pasidžiaugę pigiu nekilnojamu turtu šiltuose kraštuose, vėl gręžiasi į sodybas vaizdingose Lietuvos vietose. Kaip pastebi nekilnojamo turto portalo Namude.lt vadovas Alvydas Boguševičius, jaunimas nori patogumo, o ne hektarų, vis daugiau žmonių „nebebijo savęs“, tačiau mitai apie sodybų pasirinkimą – gajūs.
 

Skaityti visą straipsnį

Sodybas, o ne žmonas keičiantis NT ekspertas kritiškas paežerėms: kas labiau „ant bangos“

Kai kas keičia žmonas, o aš – sodybas. Taip juokauja zarasiškis Alvydas Boguševičius, kas 3-5 metus apsigyvenantis vis kitoje sodyboje šalia Molėtų, Ignalinos, Utenos, Zarasų. Išnaršęs gražiausius Aukštaitijos kampelius, norintiems įsigyti dalelę Aukštaitijos, jis jau 30 metų padeda nusipirkti sodybvietes, namus, butus, žemės sklypus, kurių apstu specializuotame portale Namude.lt.

Skaityti visą straipsnį

Užsakyti naujienas


Apklausa

Kokiame name norėtumėte poilsiauti?