Straipsniai

Kam man reikalinga sodyba?

Perkant sodybą ar žemės sklypą reikia žinoti, kokia bus objekto paskirtis. Poilsis, agroturizmas, agrarinė veikla, laisvalaikio pomėgis, aktyvus sportas, o gal – meditacija?

Tikrojo poilsio sodyba paprastai yra eksploatuojama savaitgaliais ar atostogų metu. Kiekvienas šeimos narys čia atvyksta pailsėti nuo miesto rūpesčių. Čia daroma viskas, kas tik patinka.

Sodyba, skirta agroturizmo verslui plėtoti, turi atitikti savininko planus bei idėjas. Vien standartinės paežerės nepakanka. Jei sodybos paskirtis agrarinė, tai šeima kartu tvarko savo ūkį, augina daržoves ir dirba kitus ūkio darbus. Žinoma, ne tiek dėl naudos, kiek dėl malonumo.
Sodyba, skirta pomėgiui, padeda išreikšti save konkrečioje srityje – gėlininkystėje, sodininkystėje, žvejyboje, medžioklėje ir t. t.

Sodyba, naudojama aktyviam sportui, paprastai būna pritaikyta tam tikrai sporto šakai. Arti esantis vandens kelias, reljefo kalvotumas ar lygumas – visa tai kuriama bendromis pajėgomis siekiant gerai sportuoti, išlieti susikaupusias emocijas ar pasijusti laisviau. Galbūt net sugrįžti į prabėgusią vaikystę ar jaunystę.

Vis dažniau sutinkame klientų, kurie sodybą renkasi meditacijai, maldai, susikaupimui. Paprastai tokie žmonės ieško ramios, jaukios vietelės, toliau nuo populiariųjų turizmo centrų, kuriuose gausus poilsiautojų būrys. Sąlytis su gamta padeda susimąstyti apie gilesnius dvasinius dalykus.

Straipsniai

Kas kaltas, kad kyla butų kainos?

Pastaruoju metu stebima parduodamų ir nuomojamų butų rinka Utenoje. Lietuvos statistikos departamentas pateikia skaičius, iš kurių matyti, kad Utenoje gyventojų skaičius mažėja, tačiau uteniškiai statosi namus aplink miestą ir iš gyvenamųjų kvartalų persikrausto į priemiesčius. O butų Utenoje nėra nei nusipirkti, nei išsinuomoti... Kodėl taip yra? Laikraščio „Utenos diena" puslapiuose jau išdėstėme šios srities profesionalo Alvydo Boguševičiaus mintis apie namus ir jų rinką Utenoje, o šiame straipsnyje apžvelgsime butų pasiūlą, paklausą ir tendencijas.

Skaityti visą straipsnį

Name gali gyventi kiekvienas

Pastaruoju metu vis daugiau girdime, kad nekilnojamojo turto rinka po penkerių metų nuopuolio ir stagnacijos pradeda rodyti atsigavimo ženklus visoje Lietuvoje. O kaip yra Utenoje? Ar išties butą nusipirkti sunku, o išsinuomoti praktiškai neįmanoma? Ar žemės sklypai Utenoje labai brangūs, o namas kainuoja tiek, kiek ir geras butas? Pagrįstas bei nepagrįstas abejones aptarė šios srities profesionalas, nekilnojamojo turto srityje dirbantis daugiau nei 20 metų, Alvydas Boguševičius. 

Skaityti visą straipsnį

Užsakyti naujienas


Apklausa

Kokiame name norėtumėte poilsiauti?